خوردنی ها و نخوردنی ها، همراه با غذا

اکثر افراد عادت دارند در کنار غذای خود خوردنی های دیگری همچون ماست، ترشی، شوری، سالاد یا سبزی خوردن را نیز بخورند، اگر شما جزو این افراد هستین پیشنهاد می کنم مطلب زیر را بخوانید تا از باید و نباید های این نوع خوردنی ها اطلاع پیدا کنید.

ترشی و شوری:

از جمله خوراکی های طعم دار و اشتهاآور که هنگام غذا بسیاری از افراد می خورند شوری و ترشیجات هست. پس اگر شما جزو افراد بی اشتها و بد غذا هستین می توانین با خوردن این خوراکی ها به اشتهای خود بیافزاید، اگرهم جزو افرادی هستین که اضافه وزن دارند، لازم به توضیح نیست که باید از خوردن این خوراکی ها اجتناب کنید.

از آنجایی که شوریجات دارای نمک بالایی بوده به افراد مبتلا به فشار خون، بیماری های قلبی، بعضی از بیماران کلیوی و افرادی که پزشکشان آن ها را از خوردن نمک منع کرده پیشنهاد نمی شود. همچنین بیماران مبتلا به زخم های گوارشی باید از خوردن ترشیجات خودداری کنند. بخاطر داشته باشید حتی افراد سالم هم باید در میزان مصرف این خوراکی ها دقت کنند.

ماست ها

ماست ها دارای انواع گوناگونی هستند و منبع خوبی برای دریافت پروتئین و کلسیم می باشند، خيار هم يك صيفي كم‌كالري و سرشار از آب بشمار می رود، بنابراین خوردن مقدار کمی ماست با خیار در کنار غذا لذت بخش بوده و مشکلی را ایجاد نخواهد کرد.

به افراد مبتلا به چاقی و اضافه وزن پیشنهاد می کنیم که سالاد، ماست و خیار خود را قبل از شروع غذا بخورند و از خودن آن ها همراه غذا خودداری کنند. این کار موجب پر شدن معده قبل از شروع غذای اصلی شده و موجب کاهش وزن آنان نیز خواهد شد. لازم به ذکر است که برخی از ماست ها مانند دیگر لبنیات دارای پروتئین های خاصی بوده که از جذب آهن موجود در گوشت جلوگیری می کند و جذب آهن «هِم» را دچار اختلال می کند، بنابراین، افرادی که دارای کم خونی بوده، دختر خانم ها و خانم ها ماست را با فاصله از غذای اصلی بخورند.

سبزی و سالاد

سالاد شیرازی از پرطرفدارترین، کنار بشقابی های ما ایرانیا هست، که میشه با افزودن مقداری آبغوره، آبلیمو و آب نارنج تازه ارزش غذایی این سالاد سنتی را بالا ببریم. از آنجا که لیمو، نارنج و غوره دارای ویتامین C فراوانی می باشد به جذب بهتر عناصر مانند آهن کمک می کند. بنابراین خوردن گوشت به همراه سالاد برای افراد سالم مشکلی را ایجاد نمی کند، اما بدلیل استفاده شدن چاشنی های ترش جهت طعم دار کردن سالاد، مصرف آن به بیماران مبتلا به مشکلات گوارشی توصیه نمی شود. از جانبی دیگر به افرادی که از ناراحتی های گوارشی رنج می برند رژيم غذايي كم‌فيبر توصیه می شود.

برخی از افراد متاسفانه عادت به مصرف انواع سالاد با سس فراوان دارند که این امر موجب اضافه شدن وزن، بالارفتن چربی خون و چاقی می شود. پیشنهاد می شود افرادی که دارای اضافه وزن نیستن و از مشکلات گوارشی رنج نمیبرن، سالاد کاهو را با مقدار کمی روغن کنجد یا زیتون، آب نارنج تازه یا آبلیمو مصرف کنند.

سخن آخر

براساس مطالعه‌هاي انجام شده در طب سنتي يكي از بدترين عادت‌هاي خوراكي اين است كه چند غذاي مختلف از نظر رنگ، طعم و كيفيت را در يك نوبت غذايي مصرف كنيم بنابراین توصیه می شود تاحدممكن مصرف انواع سالاد به صورت محدود و به كمي قبل يا بعد از غذاي اصلي موکول شود.

همچنین از خوردن دو غذاي سرد، گرم، لزج، نفاخ و قابض همزمان خودداری کنید و با مديريت در مصرف غذا، شرايط ابتلا به ناراحتي‌هاي گوارشي و عوارض ناشي از آن را براي خودمان ايجاد نكنيم.