خوشمزه ترین غذاهای محبوب جهان

 

در این مقاله می خواهیم به معرفی چند نوع از بهترین غذاهای جهان به پردازیم:

1- اِسپکولوس

اِسپکولوس یک میان وعده ی خوشمزه و داغ بلژیکی است که به چاشنی های شکری را طعم جدیدی داده است.

این خوراکی از کره و به مقدار فراوان شکر تشکیل شده به عنوان یک میان وعده به شکل یک شیرینی کره ای همراه با بیسکویت هایِ تند مزه ای به نام «شورتبِرِد» درست شده است. اِسپکولوسیک خوراکی زمستانی بوده که در تعطیلات سال نو میلادی بسیار مورد محبوبیت قرار می گیرد.

2- موامبای جوجه

موامبای جوجه یک غذای آفریقایی است که از گوشت مرغ، روغن پالم، گوجه فرنگی، فلفل قرمز تند، فلفل سبز، سیر، نمک، بامیه تشکیل شده است. این غذا در نمونه غربی خود با کره بادام زمینی سرو می شود.

3- تام یوم گونگ

مواد تشکیل دهنده ی این غذای تایلندی میگو، برگ های لیموی کافیر، میگو، گوجه فرنگی، قارچ، زنجبیل عربی و گیاه لیمو می باشد و به طور معمول با خامه و شیر آناناس سرو می شود. نکته جالب این غذای خوشمزه، قیمت ارزان آن است.

4- همبرگر

همبرگر آلمانی از جمله غذاهایی است که افراد زیادی برای آن سالانه به میزان 20 میلیارد دلار در یک رستوران هزینه می کنند.رستوران زنجیره ای مک دونالد با ترکیب ساده ی گوشت، نان و سالاد یک ساندوچ خوشمزه را و پرطرفدار را تولید می کند.

5- خوراک اردک

یکی از رازهای آشپزی چینی ها درخشان کردن پوست اردک با شربت مالتوز می باشد. پوست اردک که به این شربت آغشته شده در فر ترد شده، و طعم بینظیری پیدا می کند. در کنار این غذا کلوچه، سس لوبیای شیرین و پیاز نیز سرو می شود.

 6- هانگِل اسلاگ (Hagelslag)

از شیرینی های محبوب و پراستفاده ی هلندی ها، هانگِل اسلاگ است که بیشتر برای صبحانه مورد استفاده قرار می گیرد. برای تهیه ی این شیرینی یک تکه تُست را به کره آغشته می کنند و با آبنبات های خاصی آن را می پوشانند. هانگِل اسلاگ به معنای لغوی «طوفان تگرگ» می باشد.

7-  پیتزا ناپلئونی

این پیتزای ایتالیایی رو که احتمالا همه شما میشناسین، به صورت سنتی با آرد گندم، خمیر دستی، نمک دریایی و سه نوع گوجه فرنگی تازه و اجاق های با سوخت چوب تهیه می شود.

8- ماسالا دوسا (Masala dosa)

ماسالا دوسا یک غذای هندی بوده و از خمیری که به آن یک شب زمان داده اند تا تخمیر شود و پن‌کیکی نازک درست می شود. در تهیه ی خمیر از برنج و عدس سفید استفاده می شود و با چاشنی های گوناگون، سیب زمینی و پیاز پر می شود. این غذا بیشتر بعنوان صبحانه در هند، اغلب با سس و ترشی های متنوع سرو می شود.

9- پلوی مرغ

پلوی مرغ یک غذای ملی در سنگاپور بوده که جزو خوشمزه ترین غذاهای دنیا بشمار می رود. مرغ کامل آغشته به روغن را در ظرفی گذاشته و آن را می پزند. سپس آن را قطعه قطعه کرده و همراه برنج می‌پزند. برای خوشمزه شدن هرچه بیشتر این غذا به آن زنجبیل و سس سویا هم می‌افزایند. عطر و طعم این غذا دیوانه‌کننده است.