دانستنی های مفید آشپزی

 

به دوستانی که تازه آشپزی رو شروع کردن و یا اطلاع درستی از نکات آشپزی ندارند

پیشنهاد می کنم این مقاله رو حتما تا اخرش بخونن

 

1- بوی بد غذا را از بین ببرید

اگر در حین آشپزی، غذا سوخته و بوی بدی تمام خانه رو فرا گرفته، از دود اسفند (که موجب ضد عفونی کردن محیط هم می شود)، دود دارچین و دود خاکشیر برای از بین بردن آن استفاده کنید.

2- چند نکته که باید درباره گوجه فرنگی بدانید

بیاد داشته باشید که آب سفید گوجه فرنگی رو دور نریزید. چون این آب سفید گوجه هست که مانع از فاسد شدن رب شده و تمامی املاح معدنی مفید برای بدن را در خود دارد.

برای قرمز شدن رب گوجه، آب آن را در یک ظرف استیل بجوشانید و برای جلوگیری از کپک زدن رب، بر روی ظرف کمی روغن آب شده بریزید.

3- براحتی فلفل ها را آسیاب کنید

برای آسیاب کردن فلفل یک دستمال را چندتا کرده و در مقابل دهان خود قرار دهید، بهترین مکان برای آسیاب کردن هوای آزاد است. وقتی که فلفل ها را آسیاب کردید قبل باز کردن در آسیاب چند لحظه صبر کنید تا ذرات فلفل ته نشین شود.

4- بخارپز خانگی

برای ساخت یک بخارپز خانگی، ابتدا یک قابلمه را آب کرده و آبکش را بر روی آن قرار دهید. آبی که در قابلمه ریخته اید به قدر باشد که به آبکش برخورد نکند، سپس موادی را که می خواهید بخارپز کنید برروی آبکش قرار دهید. آن را روی شعله گاز بگذارید تا مواد غذایی شما بخارپز شوند.

5- زودپز

زمانی که بتازگی زودپز خود را خاموش کرده اید بر روی آن آب نریزید، زیرا علاوه بر خطراتی که دارد، دستگاه شما را تبدیل به دیرپز می کند


 

6- سریع تر جوش آوردن آب سماور

برای سریع تر جوش آوردن آب سماور، آن را تا نیمه آب کرده و پس از گرم شدن، بقیه سماور را آب کنید.

7- از بین بردن آهک کتری و سماور

چند دانه گوش ماهی را در سماور و یا کتری قرار دهید، تا آهک موجود در آن را جذب کند.

8- حفظ طعم حبوبات در هنگام پختن

هنگام پختن حبوبات چند قطره آبلیمو و یا سرکه در داخل قابلمه اضافه کنید تا هم طعم حبوبات حفظ شود و هم ظرف شما سفید بماند

9- سیاه نشدن ظروف بر روی آتش

شاید تابحال برای شما هم پیش آمده باشد که برای پیک نیک به خارج از شهر رفته و برای پخت غذا از آتش استفاده کرده اید. در این صورت به شما پیشنهاد می کنم جهت جلوگیری از سیاه شدن ظرفتان، قبل گذاشتن آن روی آتش، به ته ظرف کمی خمیر ریش بمالید.